fbpx

Svatební koláčky od Kačky

Svatební koláče jsou neodmyslitelnou součástí každé svatby. Patří k sobě jako levá a pravá bota, Křemílek a Vochomůrka, Tom a Jerry… V české historii mají dlouhou tradici a jen málokdo si dovede představit svatbu bez koláčů. Každá svatba koláči začíná i končí. V minulosti svatební koláče pekla celá rodina a jejich pečením strávila i několik dní. V dnešní době je mnohem jednodušší si koláče koupit – přitom máte jistotu, že získáte ty nejlepší koláče vysoké kvality za rozumnou cenu.

Kdy budete potřebovat svatební koláče?

Dle tradice 14 dní před svatbou vozí snoubenci spolu se svatebním oznámením balíček zhruba 8 kusů koláčů (počítáno na standardní 4člennou rodinu, množství se odvíjí od množství pozvaných hostů a jejich důležitosti). Koláče se obvykle balí do celofánových balíčků vázaných mašlí, aby tím umocnily chystaný slavnostní okamžik.

Svatební koláče se nabízí hostům také přímo na svatbě. Ty by měly být spolu s ostatními sladkými zákusky přímo na stole, doporučuji počítat alespoň s jedním, optimálně ale se dvěma svatebními koláči na hosta.

Z každé svatby by si hosté měli odnést také výslužku a tradice velí, že v ní nesmí chybět ani koláče. Výslužku předává maminka nevěsty a mělo by v nich být 2-3 koláče na osobu, opět ale záleží na mnoha faktorech – důležitosti osoby, velikosti svatby, aj.

Proč mé koláče?

V mé rodinné pekárně peču koláče na svatbu převážně z lokálních a farmářských surovin. Díky velkému odběru jsou mé ceny surovin nižší, než jaké si může dovolit koncový spotřebitel, takže i výsledná cena koláčů je daleko nižší.

Objednávku svatebních koláčů rozhodně nenechávejte na poslední chvíli. Zejména v sezóně, kdy se koláčů peče více, nebo pokud máte zájem o koláče v bezlaktózovém provedení. V čím větším předstihu se ozvete, tím lépe.  

Máte nějaký speciální požadavek, nebo rodinnou tradici? Udělám pro vás cokoliv, co vám uvidím na očích!

Služby od A do Z

Vím, že před svatbou máte mnoho jiných starostí. Můžu se vám také postarat o slavnostní balení koláčů do balíčků, zajistím doručení koláčů nebo zapůjčení přepravek pro snazší převoz.

Rozvoz koláčů provádím do oblastí:

  • Opavsko
  • Hlučínsko
  • Bruntálsko
  • Ostravsko
  • Krnovsko

Zásluhou více než dvaceti let zkušeností peču ty nejlepší koláče v Opavě, zakládám si na nejvyšší kvalitě a vaše spokojenost je pro mě prioritou. Neváhejte a kontaktujte mě s nezávaznou poptávkou. Ochutnávka je samozřejmostí!

Vaše Kačka